Denon PMA-600NE Black
Διαθεσιμότητα: Παράδοση σε 1–3 ημέρες
Ποσότητα:
PMA-600NE
https://www.denon.com/el-gr/shop/amplifier/pma600ne
Χαρακτηριστικά:
Amplifier Section:
Power Output:
45 watts per channel (8 ohms, 20 Hz – 20 kHz, THD 0.07%)
70 watts per channel (4 ohms, 1 kHz, THD 0.7%)
Total Harmonic Distortion: 0.01% (1 kHz, 8 ohms)
Frequency Response: 10 Hz – 100 kHz (+1, -3 dB)
Signal-to-Noise Ratio: 105 dB (CD, Source Direct mode)
Input Sensitivity/Impedance:
Phono MM: 2.5 mV / 47 kohms
Line: 200 mV / 47 kohms
Speaker Impedance: 4 ohms – 16 ohms
General:
Analog Inputs: 4 x RCA (including Phono MM input)
Digital Inputs: 2 x Optical, 1 x Coaxial
Analog Outputs: 1 x Pre-Out, 1 x Record Out
Headphone Output: 6.3mm (1/4″) jack
Supported Headphone Impedance: 32 ohms – 600 ohms
Dimensions (W x H x D): 434 x 121 x 308 mm